Squash Warszawa

Rozrywka
Squash Warszawa
45

Views

squash-warszawa-1W dzisiejszym artykule zdecydowałem się omówić pewną dyscyplinę sportową. Pomimo tego, że nie należy ona do najnowszych, nie jest ona dobrze znana w naszym kraju. Według mnie squash, bo to o nim mowa, jest o wiele ciekawszy od, chociażby, piłki nożnej, czy koszykówki. Dlatego też zdecydowałem się napisać poświęcony mu tekst, w którym wyjaśnię pokrótce zasady rozgrywki.
A zatem, na czym polega squash? Chodzi przede wszystkim o odbijanie piłki o ścianę w wyznaczonym polu wytyczonym przez kilka linii biegnących po podłożu. Generalnie możemy śmiało stwierdzić, że zasady są bardzo podobne do tenisa. Jedyna różnica jest taka, że gracze nie stoją po przeciwnych stronach siatki. Obaj są naprzeciwko ściany, od której mają odbijać piłkę tak, aby uniemożliwić to przeciwnikowi, a jednocześnie nie zaliczyć tak zwanego auta.
W każdym secie gra toczy się do jedenastu punktów, więc jest to kolejna różnica pomiędzy tą grą, a tenisem. Według mnie krótszy czas rozgrywki czyni ją niejako bardziej atrakcyjną. Oczywiście, ten sport jest bardzo elastyczny i możemy go modyfikować do woli oraz wymyślać coraz to nowsze i bardziej ekstrawaganckie jego odmiany. Na koniec dodam, iż jeśli ktoś byłby zainteresowany i chciałby zobaczyć, jak na żywo wygląda squash Warszawa ma kilka miejsc, gdzie można odbyć taki mecz.

Ciekawe artykuły:

Squash Warszawa
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)
Review Overview
User Rating:
0/5
(42 votes)
Written by admin